Mimo, że wraz ze Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia, polska tradycja pozwala na zachowanie szopki w kościele i śpiewanie kolęd. Dzieje się tak do 2 lutego, kiedy obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Matki Bożej Gromnicznej.

Przez cały ten czas liturgia przybliżała nam wydarzenia związane z narodzeniem Pana Jezusa i Jego dzieciństwem. Nie inaczej było w naszej parafii. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godzinie 11 Siostra Elżbieta Pukhalska razem z dziećmi z Koła Misyjnego przygotowały krótkie przedstawienie, w którym przybliżyły nam Kolumbię, kraj na który w tym roku przeznaczone są ofiary zbierane przez Misyjnych Kolędników.

W niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz.11.00 mieliśmy okazję wysłuchać Jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr.8 w Toruniu.

W przedstawieniu dzieci mogły zobaczyć Józefa z Maryją, którzy szukali miejsca w Betlejem, gdzie mógłby narodzić się Mały Jezus. Nie zabrakło Aniołów zwiastujących całemu światu o narodzinach Bożej Dzieciny; śpiących pasterzy, którzy jako pierwsi przyszli złożyć hołd Zbawicielowi; Trzech Króli z dalekiej krainy. Były też Śnieżynki, które otulały Maleńkiego. Klasa 3E przygotowała taniec śnieżynek na pieśń: „Mario, czy Ty wiesz?”, a klasa 3D zakończyła przedstawienie tańcem pod pieśń „Noel”.

To nie koniec wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, już w niedzielę 14 stycznia po Mszach św. o godz.9:30 i 11:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych scholii dziecięcej i dorosłych z udziałem Krzysztofa Zaremby.