W niedzielę 10 grudnia 2023 roku w naszej parafii podjęliśmy już po raz dwudziesty trzeci Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. To bezcenna aktywna postawa żywego kościoła dla świata, w szczególności wobec nasilenia się ataków na fundamentalne wartości chrześcijańskie, a konkretnie na świętość każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym roku tego modlitewnego dzieła podjęło się 77 parafian.

W dziele ochrony życia oprócz modlitwy, nie zabrakło również naszej konkretnej materialnej pomocy.

Ta konkretna pomoc to „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez Fundację Małych Stópek.

Wzorem poprzednich lat w naszej świątyni stanęła choinka przyozdobiona symbolicznymi bombkami, a pod nią kosz, do którego zbierane były dary w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia. Umiejętnie podświetlony plakat wraz z logo akcji w wyczerpujący sposób informował parafian o istocie przedsięwzięcia i o najważniejszych potrzebach obdarowywanych. Każdy, kto przyniósł paczuszkę mógł zabrać ze sobą zawieszoną na choince bombkę.

Zgromadzone zostały bardzo pokaźne dary, które zostały oszacowane na co najmniej 5.000 zł. Zgodnie ze wskazaniem organizatora akcji, Fundacji Małych Stópek w Szczecinie, dary zostały przekazane 10 stycznia 2024 roku do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzonego przez Siostry św. Elżbiety w Grabiu koło Aleksandrowa Kujawskiego. Obdarowani wychowankowie w dowód wdzięczności przekazali dla parafian własnoręcznie wykonany świąteczny stroik.

Bogu niech będą dzięki i wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serca i byli dawcami drogocennego skarbu miłości.

Msza Święta dziękczynna za ofiarodawców zostanie odprawiona w niedzielę 21 stycznia na sumie parafialnej o godzinie 1230.

Wdzięczni duszpasterze parafii

i organizatorzy