Siostry Terezjanki
w Parafii Matki Bożej
Królowej Polski

Historię życia Teresy od Dzieciątka Jezus i od Najświętszego Oblicza można by zamknąć w kilku linijkach. Żyje 24 lata i 9 miesięcy: narodziny 2 stycznia 1873 r., śmierć 30 września 1897 r. Z tego 15 lat w świecie, a 9 - w Karmelu. Można do tego dorzucić kilka ważniejszych szczegółów, jak: śmierć matki i zmiana miejsca zamieszkania (1877); pięcioletni pobyt na pensji u benedyktynek, wstąpienie siostry Pauliny do Karmelu (1882); pierwsza Komunia Święta (1884); łaska Bożego Narodzenia (1886), która oznaczała koniec wieloletnich trudności i wejście w dojrzalszy okres pod względem emocjonalnym, psychicznym i duchowym; pielgrzymka do Rzymu (1887); wstąpienie do Karmelu (1888); wybór na przełożoną Karmelu w Lisieux m. Agnieszki (siostry Pauliny); śmierć ojca (1894); rozpoczęcie spisywania swoich duchowych dziejów (styczeń 1895); pierwszy krwotok (3 kwietnia 1896), choroba i śmierć. To krótkie i po ludzku mało urozmaicone życie jest nośnikiem niezwykle bogatego przesłania duchowego na nasze czasy. Do tego stopnia, że papież św. Pius X nazwał ją "największą współczesną świętą", Pius XI - "słowem Boga dla świata" i ogłosił patronką wszystkich misji katolickich na równi z wielkim apostołem św. Franciszkiem Ksawerym (1927), a Jan Paweł II - doktorem Kościoła Powszechnego (19 października 1997).

CZYTAJ WIĘCEJ

pogoda

Slide background

SIOSTRY TEREZJANKI

W PARAFII MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

TEREZJAŃSKIE APOSTOLSTWO UFNOŚCI

SPOTKANIA W SOBOTY GODZ.11.00

ZAPRASZAMY !

SCHOLA

SPOTKANIA W SOBOTY GODZ 10.00

 Adolf Piotr Szelążek urodził się 30 lipca 1865 roku w Stoczku Łukowskim na ziemi podlaskiej. Wychowywany przez rodziców Mariannę i Stanisława Szelążek wraz ze swym starszym bratem Władysławem (1863-1941) wzrastał w klimacie rodzinnego ciepła a poprzez chrzest włączony został w Kościół – Mistyczne Ciało Chrystusa. Już jako 2-letni chłopiec naznaczony został cierpieniem osierocenia, przeżywając śmierć swojej matki Marianny i młodszego brata Juliana (1867). Po nie długim czasie jego ojciec wstąpił w ponowny związek małżeński z Eleonorą Pauliną Dobraczyńską, która miała znaczący wpływ na wychowanie religijne i duchowe przybranego syna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Księga Gości

Prośba
modlitwa
Proszę o modlitwę w intencji ciężko chorej Gosi.Ola W.
czwartek, 04, luty 2016
Zyczenia
Zyczenia
Wszystkiego co najlepsze, wiele łask Bożych, błogosławieństwa na każdy dzień w dniu życia konsekrowanego życzy Ola Wiśniewska katechetka ze Szkoły Specjalnej w Toruniu.
wtorek, 02, luty 2016

Dzisiaj:

ERM-Strona krajowa