1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego – niech Duch Boży prowadzi nas drogami Ewangelii! To dzień objawienia się Kościoła, a w naszej parafii przeżywamy 28 rocznicę poświęcenia naszej świątyni – z wdzięcznością myślimy o Księdzu Prałacie Bronisławie Porzychu, budowniczych, dobrodziejach i wszystkich, którzy włączyli się w trud jej wznoszenia i upiększania.
 2. Dziś o godz. 14.00 na Rynku Staromiejskim rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy na to wydarzenie, by opowiedzieć się za życiem.
 3. Zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa majowe – skorzystajmy z okazji do naszej wspólnej modlitwy. W poniedziałek w czasie mszy świętej wieczornej nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania – z tego względu tego dnia nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.40. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe odprawiane po mszy wieczornej z wyjątkiem niedzieli i środy (wraz z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – w czwartek (1.06) nasza modlitwa w intencji powołań za przyczyną bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego (w czasie mszy o godz. 6.30 Komunia święta pod obiema postaciami). O 16.30 zapraszamy wszystkich, którzy swoją modlitwą, czy też zobowiązaniem margaretkowym chcą wspierać kapłanów na spotkanie do salki na godz. 16.30. W piątek nasze wynagradzanie za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - okazja do spowiedzi od godz. 17.00; a w sobotę o 6.00 modlitwa różańcowa przed świątynią, a o 7.30 msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Tego dnia ks. Piotr i ks. Michał odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną, ks. Bartek odwiedzi chorych 10.06, a ks. proboszcz 1.07.
 5. W sobotę wyrusza parafialna pielgrzymka do Medjugorie, która rozpocznie się mszą świętą o 4 rano.
 6. W sobotę na auli franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu odbędzie się spotkanie dla mężczyzn – informacje szczegółowe na: przymierze-pokoju.pl.
 7. W niedzielę po mszy wieczornej nasza modlitwa o uzdrowienie.
 8. Przygotowujemy wraz z wydawnictwem „Espirit” spotkanie z Carverem Alanem Amesa’em, autorem książki „Oczami Jezusa” w środę 7 czerwca po mszy wieczornej. To człowiek, który przez 40 lat żył z daleka od Kościoła, a dziś daje świadectwo o swoim nawróceniu i przeżywaniu wiary. Przyjeżdża do Polski w czerwcu i odwiedzi kilka miast, a w tym i naszą parafię.
 9. Zbliża się także uroczystość Bożego Ciała (8.06). Tego dnia msze święte odprawiane będą o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 12.30 i o 18.00. Po mszy świętej o godz. 8.00 wyruszymy z procesją do kościoła na II Rubinkowie. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji, co jest wyrazem naszej czci i wiary wobec Chrystusa Eucharystycznego. Zachęcamy, by udekorować także okna swoich mieszkań. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, ale nie tylko, do sypania kwiatków.
 10. Informujemy, że przyszłe uroczystości I Komunii świętej odbędą się 18 maja 2024 roku w sobotę.
 11. Serdecznie zapraszamy wszystkich do współpracy przy organizacji naszego festynu parafialnego.
 12. Dziękujemy za każdą troskę o parafię, za ostatnią kolektę (9.640 zł) i wpłaty na konto. Bóg zapłać!
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mariannę Grajkowską l. 91 z ul. Rydygiera i Stefanię Wronkowską l. 76 z ul. Łyskowskiego. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…