1.     Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla to też Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. 

2.     Można się dzisiaj zaopatrzyć w kalendarz na przyszły rok rozprowadzany przez Diakonię Życia jako wsparcie dzieła obrony życia. Ofiary do puszek zaś przeznaczone są na wsparcie projektu pomocy dla kobiet na Filipinach, poprzez organizację kursy szycia i gotowania.

3.     W piątek (1.12) zapraszamy do spowiedzi świętej (od godz. 17.00) – szczególnie prosimy rodziców, by przypomnieli dzieciom i młodzieży o tej możliwości i o Komunii świętej wynagradzającej. W sobotę zaś zapraszamy na godz. 6.00 na modlitwę różańcową, o 7.30 Msza święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną – z wyjątkiem księdza proboszcza (bo udaje się na rekolekcje) – swoich chorych odwiedzi w sobotę 16.12 i wszystkich zgłoszonych do spowiedzi i Komunii świętej przedświątecznej. 

4.     Za tydzień w niedzielę (3.12) rozpoczyna się Adwent. Po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać w zakrystii i burze parafialnym. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Na Mszę świętą na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Po wieczornej zaś Eucharystii zapraszamy na naszą comiesięczną modlitwę uwielbienia i o uzdrowienie.  

5.     Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej zaprasza na kurs „Nowe życie”, który odbędzie się w parafii pw. Św. Józefa w dniach od 8 do 10 grudnia w Sali św. Gerarda. Zapisy do 5 grudnia przez kwestionariusz na www.sne.torun.pl. Szczegóły pod tel. 693 367 979 lub snetorun@ gmail.com.

6.     Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” zaprasza osoby w wieku 16-36 lat na warsztaty i rekolekcje pt. „Talitha Kum” (9-10.12). Szczegóły na plakacie, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7.     Dziękujemy za wszelką troskę o parafię! Kolekta inwestycyjna wyniosła: 9.030 zł. 

8.     W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Tadeusza Rydzyńskiego l. 81, Kazimierza Kadaj l. 66, Adama Śliwińskiego l. 72 z ul. Rydygiera; Eugeniusza Kędzierskiego l. 72 z ul. Donimirskiego, Janinę Dybowską l. 65 z ul. Kasztanowej. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu…