12 listopada w naszym kościele po raz kolejny odbył się koncert pieśni patriotycznych. Licznie zgromadzona publiczność, wysłuchała widowiska słowno-muzycznego przygotowanego przez parafian i zaprzyjaźnionych gości. Każdy z uczestników, otrzymał kotylion wykonany przez seniorów z DDPSu przy naszej parafii. Prowadzący Maciej Nowak, przypomniał nam najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, a schole dziecięca i dorosłych, działające przy naszym kościele, wykonały wraz z zespołem najbardziej znane piosenki patriotyczne. Widzowie bardzo chętnie przyłączali się do śpiewania. Obecni wysłuchali również wierszy, które zaprezentowali nam Paulina z 5 Toruńskiej Drużyny Harcerek „Połoniny” oraz Wiktor z KSMu.

Na koniec podczas wielkiego finału wszyscy zgromadzeni wykonali razem utwór: Jak długo w sercach naszych.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację koncertu, a w szczególności zespołowi w składzie: Wojciech Chachuła, Bogusław Kurtyka, Piotr Orent oraz Waldemar Grupa; Maciejowi Nowakowi, Bartłomiejowi Filarskiemu, scholii dziecięcej i scholii dorosłych, młodzieży z KSM, harcerkom i harcerzom z ZHR i ZHP.

Specjalne podziękowania kierujemy do  ks. proboszcza Andrzeja Kowalskiego za umożliwienie wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do zobaczenia za rok!