Od wielu lat Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest, jako święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyjęcia nowych kandydatów na ministrantów. Nie inaczej było w naszej parafii. 26 listopada w niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 celebrowanej przez opiekuna LSO księdza Michała grono ministrantów powiększyło się o 3 chłopaków.

Podczas obrzędu Proboszcz ks. Andrzej Kowalski przyjął kandydatów do grona ministrantów udzielając im uroczystego błogosławieństwa i poświęcając ich stroje ministranckie.

Chłopcom życzymy wytrwałości i wiele radości ze służby Jezusowi przy ołtarzu, a ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

Zapraszamy wszystkich pragnących służyć przy Chrystusowym ołtarzu!  Jednocześnie zachęcamy chłopców z naszej parafii, którzy chcą zostać ministrantami, aby nie wahali się podjąć decyzji o byciu ministrantem i zgłaszali się do ks. Michała. To wielki zaszczyt i wyróżnienie być tak blisko najważniejszych tajemnic naszej wiary.

W czwartek, 30 listopada obchodzimy Święto św. Andrzeja, Apostoła, a więc dzień imienin naszego Proboszcza, ks. Andrzeja. Z okazji zbliżających się imienin dzieci wykonały wielką laurkę z życzeniami którą wręczyli ks. Andrzejowi na zakończenie Eucharystii. Oto jedne z życzeń „Czcigodny Księże Proboszczu Andrzeju dziękując Bogu za dar Twojej obecności w naszej parafii w dniu Twoich imienin życzymy ci dużo zdrowia, radości z czynionej posługi duszpasterskiej, siły do realizacji wszystkich zamierzonych planów.” I my dołączamy się do życzeń. Szczęść Boże ks. Andrzeju