Koncert „Pieśni Maryjne" to program artystyczny wywołujący wzruszenie i ekscytację, na długo zapadający w pamięć; prezentowany w Polsce i za granicą zdobył szerokie uznanie. Tradycja Maryjnej pobożności połączona z pięknem sopranu lirycznego Agnieszki Pilewskiej i improwizacją organową Jakuba Gawrysiaka prezentuje nowe oblicze pieśni ku czci Matki Bożej - tych popularnych dzisiaj, znanych współcześnie, tych wydobytych z przepaści historii, kompozycji autorskich Jakuba Gawrysiaka a nawet... chorału gregoriańskiego. Ich niepowtarzalny styl i aranżacja nadają koncertowi niezwykłego klimatu. Prawdziwie nieziemska muzyczna podróż do duchowości Maryjnej!

Agnieszka Pilewska - sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Alicji Marczak-Faber, następnie doskonaliła swój warsztat w Monachium. Uznana śpiewaczka, solistka i członkini chórów oraz zespołów śpiewaczych. Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii. Z jej udziałem odbywały się prapremiery utworów światowych twórców.

Jakub Gawrysiak - organista, pianista, kompozytor, organizator życia muzycznego. Kształcił się w Wielkiej Brytanii i Francji. Improwizator, interpretator muzyki poważnej, twórca muzyki sakralnej i świeckiej, propagator polskiej muzyki lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech. W 2019 roku, z londyńskiej stacji St. Pancrass International, zagrał koncert dla japońskiej telewizji NHK. Główny pianista i współzałożyciel brytyjskiej grupy "RetroSingers" kultywującej tradycje muzyczne 20-lecia międzywojennego. Pełni urząd organisty Parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu oraz dyrygenta Scholi Cantorum „Tonus Peregrinus". Kompozytor Hejnału Miasta Jabłonowa Pomorskiego.