W dniu 11.05.2024 pielgrzymi z naszej parafii pod opieką ks. proboszcza Andrzeja Kowalskiego udali się na kolejną w tym roku pielgrzymkę. Tym razem miejscem docelowym było Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z niezamożnych polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler, "w języku takim, jakim mówią w Polsce". Matka Boża, na zapytanie dziewczynek: Kto Ty Jesteś? Odpowiedziała: "Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta." Na pytanie czego żądasz Matko Boża? padła odpowiedź: "Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec !" Organizatorzy zaplanowali również niespodziankę. Tą niespodzianką było zatrzymanie się u Sióstr Opatrzności Bożej tzw. Sióstr Pasterek. Tam s. Elżbieta przybliżyła nam historię zgromadzenia oraz życie i rozwijające się powołanie Matki Założycielki - bł. s. Marii Karłowskiej. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali w tym miejscu poczęstunek - drożdżówkę i ciepły napój. Następnie zgodnie z planem pielgrzymi udali się w dalszą drogę do Gietrzwałdu. Na miejscu był czas wolny, można było w samotności pomodlić się, pospacerować, pobyć z Matką Bożą, której obecność jest bardzo odczuwalna w tym miejscu. Były również zaplanowane wspólne punkty takie jak: obiad, wspólna Droga Krzyżowa czy Msza święta odprawiona przez proboszcza ks. Andrzeja Kowalskiego w intencjach pielgrzymów wypisanych na karteczkach i złożonych przy Ołtarzu. Pokrzepieni wspólną modlitwą, przebywaniem w obecności Bożej i Matki Bożej, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu pielgrzymi wrócili do Torunia. Wszyscy już z niecierpliwością oczekują kolejnej pielgrzymki. Podziękowania dla organizatorów, ks. proboszcza za duchową opiekę i wszystkich uczestników za pięknie spędzony wspólny dzień. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pielgrzymki w naszej parafialnej galerii zdjęć. PIELGRZYMKA DO GIETRZWAŁDU 11.05.2024 >>>